*שם 
*מייל 
*טלפון 
נושא הפנייה 
הערות 
077-7123303   שלח
דף הבית >>מידע מקצועי >>חשיבות אופטימיזציה לקידום
 
 
 
 
חשיבות אופטימיזציה לקידום

 

אופטימיזציית מבנה מהווה חלק חשוב וחיוני בהליך קידום האתר. מדובר בתהליך בו נבדקת תקינות מבנה האתר והפיכתו לבנוי לתלפיות, כך שהרובוטים של גוגל יוכלו לגלוש בו בחופשיות, ללא חסימות, להבין את משמעות האתר ואת עיקר העניינים באתר(הדפים החשובים בו).

 

את האופטיזצייה מומלץ לבצע בתחילת הליך הקידום של האתר ובמידה והאתר עדיין לא באוויר, אפילו החל מתהליך בנייתו, כך שמלכתחילה ייבנה בהתאם לפרמטרים ולדרישות מסוימות. יש לקחת בחשבון שגם אופטימיזציה מושלמת, המקיפה את כל הפרמטרים החיוניים, אינה מאפשרת להבטיח שהאתר ידורג במקומות גבוהים. עם זאת, אתר שהמבנה שלו אינו עבר אופטימיזציה, יתקשה להגיע למקומות ראשונים בתחומים תחרותיים ואטרקטיביים כמו לדוגמא בתחום לימודים בחול או תחום התיירות שהוא מאוד תחרותי (הרי מגוון אתרים ברשת שמציעים דילים לאילת עצום, צריך ל"הוכיח" לגוגל שהאתר שלכם הוא הזכאי להיות מדורג במיקום גבוה).

 

כדי לעמוד על חשיבות אופטימיזציית המבנה לקידום האתר, להלן המידע המקיף, לרבות התייחסות למספר פרמטרים חשובים הנבדקים בתהליך:
 

 

אופטימיזציית מבנה – המטרה

 

אופטימיזציה מבנה לאתר מאפשרת להפוך את האתר לידידותי עבור מנועי החיפוש ומותאם לדרישות שקבעו. היא כוללת בדיקת פרמטרים שונים במטרה לאתר ליקויים וכשלים מבניים שמונעים התאמה יעילה למנועי החיפוש ובכך פוגעים בהליך הקידום.תיקון הליקויים יאפשר סריקה טובה יותר של האתר ואפשרות לכבוש את המקומות הראשונים בדירוג המילים שנבחרו לקידום.יש לקחת בחשבון שתיקון כל הליקויים ברמה המצטברת מסייעת בקידום האתר, כאשר לכל אחד מהם תרומה מסוימת, אך קשה להעריך לאילו ישנה תרומה גדולה יותר או קטנה ביחס לאחרים.

 

אופטימיזציית מבנה- מה זה כולל

 

אופטימיזציית מבנה כוללת התייחסות לנושאים שונים כמו בעיות וליקויים בקישורים הקיימים באתר (חסימות, מבנה ועוד),כותרות דפים, meta tags, חוזק דף הבית, תיאורי תמונות, הכפלות תוכן באתר ופרמטרים רבים אחרים. הבדיקות מתבצעות בעזרת כלי עבודה מקצועיים, הכוללים תוכנות ייעודיות המשמשות לתהליך האופטימיזציה למנועי חיפוש.
 

 

בדיקת תקינות קישורים באתר

 

האופטימיזציה בודקת את תקינות הקישורים באתר ומאתרת קישורים שבורים, המגיעים להודעת שגיאה (404). המטרה היא לתקן את כל הקישורים על מנת שגם הגולשים באתר וגם הרובוטים של גוגל יוכלו למצוא באתר את כל הדפים שחיפשו ולקבל את מבוקשם.

 

מבנה הקישורים הפנימיים

 

הקישורים הפנימיים באתר, חשובים מאד – ותפקידם לגרום שהדפים שמעוניינים לקדם אכן יקבלו את כמות הקישורים הגדולה ביותר, דבר המצביע בעיני גוגל על חשיבותם. במרבית המקרים, נרצה שדף הבית יהיה החזק ביותר וגם דפים פנימיים שנבחר לקדם. 
 

 

הכפלת תוכן

 

אופטימיזציית המבנה מתייחסת לנושא הכפלת תוכן באתר. ישנם שני סוגי הכפלות תוכן: הכפלת תוכן בפנים האתר, המתייחסת לדפים בעלי כתובת URL שונה, המגיעים מבעלי תוכן זהה, דבר המזיק לאתר ויכול לפגוע משמעותית במאמצי קידומו. הכפלת התוכן השניה מתייחסת לאיתור תוכן בתוך האתר, המשוכפל לתוכן באתרים אחרים. הכפלה זו עלולה לגרור עונש מצד גוגל. 
 

 

נראות האתר בפני גוגל

 

בבדיקת תקינות מבנה האתר, חשוב לבחון את נראות האתר בפני גוגל. הנראות נבדקת באמצעות כלים מקצועיים ובחינת המטמון של גוגל, המצביע על האופן בו הוא רואה את האתר. חשוב לבדוק האם גוגל אכן תופס את הקישורים באתר כקישורים אמיתיים, האם הטקסטים באתר נראים או שנעשה שימוש בתמונה במקום טקסט. במקרה זה הטקסט החשוב אינו קיים מבחינת גוגל, לרבות תפריטים או תכנים חשובים אחרים באתר. 
 

 

לסיכום

 

שלב אופטימיזציית המבנה לאתר הינו מכריע וחיוני לצורך קידום אתרים. חשוב להתייחס לנושא מבנה האתר כיסוד הבניין של האתר, במידה ויסודות הבניין אינם בנויים בצורה טובה ומספקת, יפגע תהליך קידום האתר, במיוחד לטווח הארוך.

 
 
צור קשר
*שם 
*מייל 
*טלפון 
077-7123303   שלח