*שם 
*מייל 
*טלפון 
נושא הפנייה 
הערות 
077-7123303   שלח
דף הבית >>מידע מקצועי >>דף בפייסבוק במקום אתר?
 
 
 
 
דף בפייסבוק במקום אתר?

 

אתר אינטרנט או חשבון פייסבוק - מה עדיף לצורך שיווק

 

ישנן לא מעט שיטת שיווק המבוססות על רשת האינטרנט והכוונה בעיקר למשיכת לקוחות וקהלים לאתר האינטרנט של העסק. אך ישנן גם שיטות נוספות שתפסו תאוצה בשנים האחרונות. אחת מהן היא יצירת דף בפייסבוק המשמש כלי לקידום עסק או אדם פרטי. בכתבה זו נפרט אודות שתי השיטות הללו וננסה לענות על השאלה: מה עדיף - להקים אתר אינטרנט או דף בפייסבוק?

         

 

שיטות לשיווק באינטרנט

 

יש לא מעט שיטות לשיווק וקידום עצמי באינטרנט, ועל כל אחד למצוא את השיטה המתאימה לו ביותר. השיטה "המסורתית" היא הקמת אתר תדמית או אתר שיווקי וקידומו במנועי החיפוש השונים, על מנת שיגיע לכמה שיותר אנשים. למשל, חברה המתמחה בקורסים יכולה להקים אתר שכל עיסוקו הוא תחום זה, לקדמו בצורה איכותית במנועי החיפוש וכך להגיע לכמה שיותר אנשים. אך כמובן שיש גם שיטות נוספות (למשל פרסומות ובאנרים באינטרנט, כתיבת בלוג וקידומו ועוד). בעולם ה-Web 2.0 שצובר תאוצה גדולה בשנים האחרונות, "התוכן הוא המלך", וההשקעה בתכנים הופכת לחשובה יותר ואף למשוכללת יותר. כיום ברור לכולם כי תוכן איכותי הוא הכרחי על מנת למשוך גולשים וניתן לעשות זאת לא רק באמצעות אתרי אינטרנט רגילים אלא גם באמצעות הרשתות החברתיות השונות ובראשן פייסבוק.

 

 

מדוע כדאי לפתוח דף בפייסבוק?

 

קודם כל חשוב להבהיר כי רשת חברתית, כשמה כן היא. המדובר בקבוצה של אנשים אשר מקיימת ביניהם קשר חברתי מסויים באמצעות האינטרנט. זו יכולה להיות קבוצה קטנה מאוד אך זו גם יכולה להיות קבוצה של מאות ואלפי אנשים (ואף מעבר לכך). עם התבססות ה- Web 2.0, פרצו הרשתות החברתיות לחיינו בסערה, וכיום, דף בפייסבוק שנכנסים אליו גולשים הוא לעיתים לא פחות אפקטיבי מאתר אינטרנט רגיל. היתרון הגדול הוא כמובן הקלות של הקמת דף שכזה - כל מה שצריך זה למלא טופס קצר ויש לכם דף בפייסבוק. דף שכזה יכול לקדם מוצר, רעיון, אתר, אירוע ולמעשה כל דבר... חשוב כמובן שיהיה בו תוכן איכותי, מושך ומעניין. אם יש לכם חברים רבים אתם יכולים להזמין אותם לדף ואם המדובר בדף מוצלח, מן הסתם יגיעו עוד ועוד גולשים. מחקרים רבים מראים כי יותר ויותר אנשים מעדיפים לשוטט ברשתות חברתיות, להכיר דרכן אנשים ולקבל רעיונות ולכן פייסבוק הפכה לרשת חברתית כה חשובה ומשפיעה. השילוב של טכנולוגיה מתקדמת ותוכן איכותי (הנכתב על ידי בעל הדף בפייסבוק) הפך את פייסבוק לפלטפורמה אידיאלית לשיווק באינטרנט. וכמובן – זה חינם לגמרי...

 

 

מדוע כדאי להקים אתר אינטרנט?

 

גם אתרי אינטרנט ניתן להקים בחינם, אך אלה יהיו בדרך כלל אתרים פשוטים יחסית ולא תמיד איכותיים. אתרים רציניים הם יקרים יותר ולהקים אותם עולה כמה אלפי שקלים. אתרים גדולים ומושקעים במיוחד עולים עשרות אלפי שקלים. במילים אחרות – הקמת אתר אינטרנט זהו עניין מסובך ויקר יותר מיצירת דף בפייסבוק. אך עדיין, לא כולנו חברים בפייסבוק ובוודאי שלא כל הלקוחות הפוטנציאלים שלנו משוטטים בפייסבוק. אתר אינטרנט ככלי שיווקי מתאים במיוחד לאנשים שמחפשים אחר לקוחות רבים, שלאו דווקא נמצאים ברשתות החברתיות. הלקוחות של משרד רואי חשבון, חנות פרחים או שרברב למשל, לאו דווקא משוטטים ברשתות החברתיות... ללקוחות הללו ניתן להגיע בצורה טובה יותר באמצעות אתר אינטרנט שקודם כהלכה במנועי החיפוש. אם אתם רוצים למשל ללמוד להיות הנדסאים, מן הסתם תקלידו את המילה הזו בגוגל ותחפשו אתרים של מכללות בהן ניתן ללמוד תחום זה. במקרה זה ובמקרים רבים נוספים, אתר אינטרנט יהיה אפקטיבי יותר.

 

לסיכום, גם להקמת אתר אינטרנט וגם ליצירת דף בפייסבוק יש יתרונות וחסרונות וכל אדם צריך להחליט, לגופו של עניין, מה יותר מתאים לו. מכיוון שיצירת דף בפייסבוק היא פשוטה ובחינם, כדאי מאוד, גם לבעלי אתרים קיימים, ליצור דף שכזה. ובמילים אחרות, התשובה לשאלה בכותרת היא - גם וגם!

 
 
צור קשר
*שם 
*מייל 
*טלפון 
077-7123303   שלח