*שם 
*מייל 
*טלפון 
נושא הפנייה 
הערות 
077-7123303   שלח
דף הבית >>מידע מקצועי >>טיפים לפתיחת בלוגים
 
 
 
 
טיפים לפתיחת בלוגים

 

האינטרנט השתלט על חיינו בעשור האחרון ומדי יום נפתחים אין ספור אתרים, פורומים, פורטלים וכמובן גם בלוגים בשלל נושאים. כל אחד יכול תוך דקות ספורות לפתוח בלוג, בכל נושא שמעניין אותו, אך אין זה אומר שגולשים רבים יגיעו אל הבלוג שפתחתם. על מנת שגולשים גם יקראו את ההגיגים שלכם, יש צורך בנקיטת כמה פעולות חשובות. בכתבה זו ניתן מספר טיפים חשובים לפתיחה יעילה וחכמה של בלוגים.
 
 
מי יכול לפתוח בלוג?
התשובה לכך היא פשוטה מאוד - כל אחד! כל מה שצריך על מנת לפתוח בלוג הוא להירשם (לרוב בחינם) לאחת ממערכות הבלוגים הרבות הקיימות ברשת האינטרנט ולצאת לדרך. יש כיום אין ספור מערכות מסוג זה לפתיחת בלוגים בשפה האנגלית (ובשפות נוספות) וגם לא מעט מערכות בעברית. המערכות הפופולאריות ביותר כיום הן מערכות הבלוגים של תפוז, ישראבלוג, רשימות וכמובן גם וורדפרס (שהיא אחת מהפלטפורמות המפורסמות בעולם לפתיחת הבלוגים). אופציה נוספת היא לפתוח בלוג באתר אינטרנט רציני ומושקע עם דומיין ושטח איחסון שרכשתם אך אז גם העלות של הפעלת הבלוג עולה. ניתן לפתוח בלוג בכל נושא שבעולם, למשל - בלוג בענייני אופנה, בלוג ספורט, בלוג אתר הכרויות, ועוד ועוד... הפשטות והקלות של הקמת הבלוגים הללו הפכה את התחום הזה לכה פופולארי ואין זה פלא כי מדי יום נפתחים בישראל בלוגים רבים במגוון נושאים. השלב הבא הוא כמובן למשוך גולשים שיקראו את הבלוגים שלכם וזוהי כבר משימה יותר מסובכת.
 
 
כיצד למשוך גולשים לבלוג שלכם?
התהליך של פתיחת הבלוג הוא פשוט למדי אך במשיכת הגולשים יש להשקיע לא מעט. על מנת שאנשים יקראו את הבלוג שלכם עליו להיות מעניין, מקורי, יצירתי, מעוצב בקפידה ונגיש. להלן כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם להפוך את הבלוג שלכם ל"שיחת היום" ברשת.
 
השקיעו בתוכן של הבלוג! בלוג משמעם יבריח את הגולשים ובלוג מרתק יעבור מפה לאוזן לגולשים רבים. לכן, השקיעו את מירב זמנכם ביצירת תוכן יצירתי, מקורי ומעניין בתחום בו עוסק הבלוג. אם החלטתם לפתוח בלוג בנושא טלוויזיה למשל, הקפידו להיות חדשניים ומעניינים ולא לכתוב את המובן מאליו. אם פתחתם בלוג על טיולים וחופשות כדאי להציע בו גם סקירה עדכנית של מבצעים לים המלח ולאתרי נופש נוספים. ככל שהבלוג שלכם יהיה ייחודי ומרתק יותר, כך יגיעו אליו בסופו של דבר יותר גולשים!
 
 
השקיעו גם בעיצוב.
נושא התוכן הוא חשוב מאוד אך גם לעיצוב הבלוג יש השפעה. בלוג שמושך את העין מבחינה עיצובית ימשוך יותר גולשים בדרך כלל מאשר בלוג מכוער ומוזנח. מומלץ לא לזלזל בנושא של עיצוב הבלוג ולהשקיע זמן גם בכך.
קדמו את הבלוג שלכם באמצעות מקדם אתרים! ללא קידום איכותי באינטרנט למקומות הראשונים במנועי החיפוש, אף אחד כמעט לא ידע על הבלוג שלכם. לכן, מומלץ להשקיע בקידום הבלוג באופן עצמאי או באמצעות מקדם אתרים (וזה כבר אומר השקעה כספית מסויימת). ישנן דרכים רבות לקידום בלוגים ברשת וניתן ללמוד אודות דרכים אלה בקלות ובמהירות.
אל תתפזרו! אם פתחתם בלוג על כדורגל אל תכתבו על אופנה או על מחשבים. קוראי הבלוג שלכם מתעניינים בנושא מסויים ומצפים לקרוא על הנושא שמעניין אותם ולא על נושאים אחרים. התפזרות יתר לנושאים רבים מדי עלולה להבריח את הגולשים.
עשו שימוש ברשתות חברתיות! שילוב יעיל בין הבלוג שלכם לבין נוכחות מאסיבית ברשתות חברתיות יעצימו את הבלוג ויגרמו לו להגיע ליותר גולשים. אם הבלוג שלכם הוא למטרות עסקיות - על אחת כמה וכמה.
 
 
לסיכום,
אין כל ספק כי עולם הבלוגים עבר כברת דרך ארוכה בעשור האחרון וכיום, כל אחד יכול לפתוח בקלות בלוג ולדאוג לקידומו ברשת. אם תעשו זאת נכון, אין ספור אנשים יגיעו אל הבלוג שלכם ותגדילו את הסיכויים של הבלוג להפוך להצלחה גדולה.
 
 
צור קשר
*שם 
*מייל 
*טלפון 
077-7123303   שלח